Dzień Jeża już za nami. Wykorzystaliście na zajęciach Jeżowy Pakiet LangTown? Ja tak, i bardzo podobał się moim maluchom. Tym razem wykorzystałam same materiały wizualne, bo w Jeża bawiłam się w przedszkolu. Memory game np. wydrukowałam podwójnie, żeby móc stworzyć pary z samych rysunków, bez słów (moje maluchy jeszcze nie potrafią czytać), dzięki czemu nawet trzylatki zagrały!

Jesień i Jeż

22 listopada 2021

PRZEJDŹ DO INNYCH ARTYKUŁÓW

Nauczycielki i Nauczyciele, Lektorki i Lektorzy, Trenerki i Trenerzy, Edukatorki i Edukatorzy! Wszystkiego najlepszego z okazji naszego dnia! Życzę Wam
Z okazji świąt z młodzieżą i z dorosłymi czytałam o Wielkanocy, był też quiz i krzyżówka. Z najmłodszymi powtórzyłam nazwy
Niedawno zaczęła się kalendarzowa wiosna. Pogoda jest jeszcze różna, w marcu jak w garncu, a i kwiecień też plecień, ale

sklep@langtown-online.eu

Copyright 2021. SKLEP LANGTOWN ONLINE. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Projekt i realizacja: KK MARKETING&DESIGN

kontakt z nami

BĄDŹ Z NAMI W KONTAKCIE

e-mail

+48 667 824 797
w godzinach 09:00 – 17:00 (pon. - piąt.)

HOME

SKLEP

REGULAMIN SKLEPU

KONTAKT

POLITYKA PRYWATNOŚCI

NEWSLETTER

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
WIADOMOŚĆ ZOSTAŁA WYSŁANA!
PROSZĘ WYPEŁNIĆ WSZYSTKIE WYMAGANE POLA!

Nasze produkty charakteryzują się uniwersalnością oraz niepowtarzalną grafiką robioną na zamówienie u ilustratorów z różnych stron świata. Połączenie naszej wiedzy i kreatywności pozwala nam kreować materiały, dzięki którym Wasi uczniowie w sposób naturalny i niewymuszony poszerzą swoją wiedzę oraz wykorzystają ją w praktyce.

A oprócz jeża - żuczek

Jesień (i zabawa) trwa

Karty z pomieszczeniami wykorzystałam z kolei dodatkowo do zabawy w przyklejanie plastikowego żuczka (akurat żuczka miałam, ale jak ktoś ma jeża, to jeszcze lepiej). Karty zalaminowałam, a żuczka przyklejaliśmy na bluetack. Przyklejaliśmy go w formie dyktanda. Najpierw ja mówiłam każdemu po kolei gdzie chciałabym żuczka zobaczyć, a potem każde z dzieci mówiło następnej osobie z kółka gdzie go umieścić.

Korzystajmy z jesieni, korzystajmy z jeżowego pakietu, bo daje radochę i ma w sobie dużo uniwersalności i pola na rozszerzanie tematu/ów!
Have fun!

Motyw zwierzaka

Obie grupy, młodsza i starsza, były oczarowane rysunkami i samym motywem zwierzaka. W moich przedszkolnych grupach element zwierzaka zawsze sprawdza się najlepiej, wplatam więc zwierzaki często, w przeróżne tematy. W pakiecie na Dzień Jeża podoba mi się to, że łączy różne tematy – emocje, dom.

Liście - sensorycznie

Zanim zaczęły się deszcze, udało mi się zebrać torbę żółtych jesiennych liści (na zdjęciu powyżej). Szukanie jeża i pytanie gdzie jest wzbogaciłam o grupowe kopanie w kupie liści na podłodze, z której wyławialiśmy jeże w różnych stanach emocjonalnych, które nazywaliśmy głośno po wyciągnięciu ze sterty. W grupie dzięki temu też było dużo emocji, na szczęście tylko pozytywnych. Zachęcam do takich sensorycznych elementów.

 Głodny jeż-godzilla

Jesień jeszcze trwa, zamierzam więc jeszcze się tym Jeżem pobawić! Zamierzam nakarmić jeża jeszcze kilkoma tematami. Ze starszakami np. korzystałam z małych zabawek reprezentujących różne środki transportu (kupiłam kiedyś komplet gumek do ścierania w takich kształtach, ale jakby ktoś chciał podobnie się pobawić, myślę że w wielu zestawach zabawek można znaleźć kilka typów pojazdów/łodzi, może jakiś samolot). Transport połączyłam już z poruszaniem się po mieście (najprostsze komendy „prawo”, „lewo” itd., które wcześniej długo ćwiczyliśmy w piosence ruchowej, a nawet już w zeszłym roku, wskazując/podnosząc/ruszając na zmianę prawą i lewą stopą, nogą, ręką, dłonią przy okazji części ciała). Po jakim mieście? Po dywanie-mapie z ulicami. I myślę, że na następnej lekcji do tego miasta zawita wygłodniały jeż-godzilla i zażąda nakarmienia go pojazdami. Wybrednie, nie da się oszukać. Jeśli zechce zjeść submarine, a dostanie plane, albo zechce yellow car, a dostanie red car, to wypluje i będzie uparty.

 

Na horyzoncie mam już temat jedzenia, w którym też mam coś, co da się podać jeżowi – niewielkie kartoniki z różnymi produktami (z gry w koszyczki). W sam raz dla głodnego jeża!